Tet Cloud mājaslapa neatbalsta Internet Explorer pārlūku

Tet Cloud mājaslapa neatbalsta Internet Explorer pārlūku

Iesakām izvēlēties citu interneta pārlūku - Google Chrome, Mozilla Firefox vai Microsoft Edge

 

Augustā turpināja kāpt kiberuzbrukumu skaits Latvijai, tajā skaitā arī pakalpojumu atteices uzbrukumi (DDoS). Īpaša uzbrucēju aktivitāte tika novērota laikā, kad Uzvaras parkā Rīgā tika veikti padomju pieminekļa nojaukšanas darbi. Augustā Tet konstatējis vairāk nekā 120 DDoS-uzbrukumu finanšu iestādēm, transporta un sakaru iestādēm, kā arī valsts sektoram. Šis ir tikpat liels uzbrukumu skaits kā maijā, kad, it īpaši ap 9. maiju, tas bija pieaudzis četras reizes, salīdzinot ar gada sākumu.

 

Šī gada maijā kiberuzbrukumu skaits Latvijas uzņēmumiem un infrastruktūrai pieaudzis četras reizes, salīdzinot ar gada sākumu. Par to liecina tehnoloģiju uzņēmuma Tet pamattīkla apkopotā statistika par pakalpojumu atteices (DDoS) uzbrukumiem 2022. gada pirmajā pusgadā. Kopā tīklā ir reģistrēti vairāk nekā 900 uzbrukumi, 344 no tiem bija īpaši bīstami.

 

Tuvākajos gados biznesā gaidāmi lieli izaicinājumi, ko ietekmēs gan ekonomiskā situācija, gan uzņēmumu spēja parūpēties par savu iekšējo un ārējo drošību, liecina valsts un uzņēmumu ekspertu komentāri Tet rīkotajā biznesa forumā. 

 

2021. gada Tet pamattīkla apkopotā kiberdrošības statistika liecina par identificētiem 50 miljoniem surogātpastu, 123 500 nobloķētiem e-pastiem ar vīrusiem, kā arī 3 066 nobloķētiem pakalpojumu atteices uzbrukumiem (distributed denial-of-service, DDoS), kas ir par 22% vairāk, nekā gadu iepriekš. Puse no DDoS-uzbrukumu mēģinājumiem ilga no 1 līdz 5 minūtēm, bet 1% no visiem – vismaz vienu stundu, kas liecina par uzbrukuma mērķtiecību un sarežģītību. Lielākā DDoS-uzbrukuma jauda, ko nobloķējis Tet, ir 112 Gbps. Savukārt Tet identificēto e-pastu skaits ar ļaunatūru 2021. gadā ir par 12% mazāks nekā gadu iepriekš, kas var būt saistīts ar zemāku Emotet vīrusa “aktivitāti” 2021. gadā.

Paldies par ziņu.

Sazināsimies ar Jums 48 stundu laikā!

Sazinies

Aizpildiet kontaktformu! Mēs ar lielāko prieku sazināsimies, lai atbildētu uz visiem Jūsu jautājumiem.

Šo vietni aizsargā reCAPTCHA, un tiek piemērota Google Privātuma politika un Pakalpojumu sniegšanas noteikumi.